کارگاه خلاقیت برای نوآوری به شیوه گوگل

محسن 27 ژوئن 2015 0

 در مدل تربیت و ایجاد افراد نوارزش آفرین (کارآفرین )  سه گام پیش نیاز وجود دارد  گام اول ایجاد تفکر خلاق و تحریک قوه تخیل ف گام دوم خلاقیت و تکینیک های آن است . اینکه چطور میتوان خلاق بود و چطور میتوان با استفاده از توان تصور انچه موجود نیست چالش ها و مسائل روزمره را حل کرد  گام مهمی  در فرایند خلق ارزش مشتری پسند و قابل مبادله به شمار میآید .

شتابدهنده پرش برای توسعه خلاقیت  و ارائه تکنیک های عملی پرورش و استفاده از خلاقیت اقدام به طراحی  و اجرای کارگاه عملی با عنوان  خلاقیت در عمل نموده است که میتواند شما را در یادگیری خلاقیت یاری کند. با اینکه به نظر میرسد خلاقیت یک خصوصیت ذاتی و مادرزادی است اما بر خلاف تصور میتوان آن را آموزش داد .در این کارگاه ما با بهره گیری از متد دانشگاه استنفورد و متد گوگل روشها و ابزار های عملی برای خلاقیت را آموزش میدهیم و شما را برای گام سوم یعنی نوآوری  آماده میکینم .

مربیان کارگاه :

پویان مبتهج

پویان مبتهج ، کارافرین و فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار و مدیریت از دانشگاه چالمرزسوئد میباشد. وی فعالیت تجاری خود را با همکاری در ایجاد اولین بنگاه نو پای خود در سال 2008 در استکهلم اغاز و با تشکیل شرکت هایی در حوزه Enterprise Web Applications ادامه داد. وی از سهامداران شرکت PM HOLDING AB در حوزه سرمایه گذاری بر شرکت های نو پا و دانش بنیان میباشد.
محسن مولایی نسب
مشاور کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار های جدید
کارشناسی ارشد کارآفرینی گرایش کسب و کار های جدید
کارشناسی ارشد MITM
سال 1360 خورشیدی در شیراز چشم به جهان گشودم. شروع به کار را در 19 سالگی و استقلال مالی را در 20 سالگی همراه با تحصیلم تجربه نمودم. اولین کسب و کار شرکتی خودم را در سال 1383 راه اندازی کردم و الان چهارمین کسب و کار را راه اندازی کرده ام . مشاوره و اجرای طرح های پژوهشی در حوزه های کسب و کار و مدیریت ، مطالعه و نوشتن و فعالیت های اجتماعی داوطلبانه، بخش مهمی از زندگی من رو تشکیل میده .روند ها در دنیا برای من جذابند و انها را دنبال میکنم و به آنها برای برنامه ریزی کسب و کارها و مطالعات و مسیر زندگی ام توجه میکنم .
جدا از رشته تخصصی ام به مباحث فناوری، نوآوری و جامعه شناسی نیز پرداخته و تجربیاتی کسب کرده ام. به مطالعه بین رشته ای علاقمندم و مطالعاتی در زمینه تاریخ کارآفرینی ایران داشته ام. من به سفر علاقه دارم و سعی میکنم ایده های خود را از محیط بگیرم و پرورش دهم . کوهنوردی را دوست دارم و در کوه چیز های زیادی برای زندگی آموختم . به محیط زیست احترام میگذارم و از دیدن مناظر تخریب و آلودگی آن آزرده می شوم. سیاسی نیستم ولی تحلیل سیاسی و شناخت محیط اجتماعی و سیاسی اطرافم برایم اهمیت دارد . من به محیطم بی تفاوت نیستم از گفتن و شنیدن لذت میبرم و به تحلیل دیگران خوب گوش می دهم. تفکر و ایمان و تلاش و هدفمندی را رمز پیروزی در زندگی میدانم.

زمان : 14  و 15 مرداد ماه 1394

مدت دوره :10 ساعت

هزینه دوره :160000 تومان

ظرفیت دوره :25 نفر

محل برگزاری دوره: مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری

آدرس محل برگزاری: مشاهده محل برگزاری دوره

لینک ثبت نام و خرید بلیت :

http://myevent.ir/CREATIVITYINACTION

موضوعات  کارگاه هایی که اجرا میشود:

خلاقیت و تکنیک 10 X

کارگاه خلاقیت و تکنیک 10 برابر مبتنی بر مشاهده عمومی و بررسی مشکلات از نزدیک و 10 برابر  کردن روش هایی است که مبتنی بر محیط هستند . اصل این کارگاه بر شناخت دقیق مکان ها و حالات فیزیکی و روحی است که شما در آن زمان ها دارای قدرت الهام و تخیل و خلاقیت بالاتری هستید .

سر فصل های کارگاه تریز TRIZ

 1. شناخت مسئله
 2. تعريف مسئله از دیدگاه مشتری و بر اساس بوم همدلی
 3. تجزيه و تحليل علل مؤثر در حل مسئله با توجه به نیاز ها و انچه هم اکنون در اختیار داریم
 4. رو ش های خلق راه حل هاي احتمالي رفع مسئله به شیوه  تریز و تکنیک های ان
 5. انتخاب بهترين راه حل از بين راه حلهاي موجود با ساتفاده از روش تصمیم گیری و وزن دهی
 6. ایجاد نمونه اولیه حل مسله خلاق به صورت عملی با تکنیک های تریز

کارگاه بوم همدلی  

شناخت دقیق حالات  مشتری رمز موفقیت

یکی از ویژگی های کسب و کارهای موفق امروز دنیا  قدرت آنها در  ایجاد تفاهم و ارتباط موثر با انواع مشتریان است .استارتاپ های  موفق می دانند که کلید ورود به دنیای مشتری، ایجاد تفاهم و درک متقابل است.شما باید به عنوان صاحب یک کسب و کار نوپا بدانید که  مشتریانتان تلقی و برداشت خود از دنیای اطراف را به عنوان واقعیت و حقیقت جهان باور دارند و فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست.بنابراین تصورات مشتری جای واقعیت را می گیرد و نکته اینجاست که ما با ادراک مشتری سروکار داریم نه با درک شخصی خود.

همدلی (Empathy)، توانایی آگاه بودن و درک احساسات دیگران و ارزش دادن به آن تعریف می شود. شایستگی همدلی، بیان می کند که فرد تا چه حد فعالانه به دیگران گوش داده و توجه می کند. گونه ای که درک می کند دیگران چه احساسی دارند و اصلاً چرا از این احساس برخوردار هستند، و حتی درک می کند چگونه ممکن است احساسات آنها احتمالاً دچار تغییر شود.همدلی آن چیزی است که از ان در ادبیات فعلی موفقیت به EQ یا هوش هیجانی نام برده میشود .

بنابر این فرایند و مسئله همدلی (Empathy) دارای نقشی بسیار برجسته در طراحی محصول و خدمت در قالب ارزش پیشنهادی به مشتری میشود.همدلی  در حقیقت دیدن  محصول یا خدمت از چشمان مشتری است .

برای اینکه بتوانید با یک فرد همدل شوید نیاز است تا به خوبی احساسات ، تفکرات ،اعمال و گفتار  اورا درک کنید .برای این امر نیاز دارید که خوب ببینید و خوب بشنوید.کارگاه بوم همدلی  شما را در این مسیر یاری میکند و به خوبی شما را در طراحی محصول و یا خدمتی که مشتری عاشق آن میشود یاری میکند.

کارگاه تفکر بچه گانه خلاق

کودکان موجودات خلاقی هستند .دلیل این امر عدم وجود چهارچوب ها و قیود خودنهاده ای است که  با افزایش سن و به مرور به زندگی انسان اضافه میشود. علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که خلاقیت ناشی از ارتباط بخش هایی از مغز است که ارتباط منطقی با یکدیگر ندارند.این موضوع در کودکان بسیار بیشتر دیده میشود. چطور میتوانیم به دوران خلاق و پر از شگفتی کودکی بازگردیم و از چه تکنیک هایی برای این امر باید بهره ببریم .در این کارگاه با ابزار های خاص و نامانوس برای افراد و مواد جدید  اجازه داده میشود تا ذهن از حالت جمود خارج شود و خارج از چارچوب های موجودش ایده پردازی کند.

کارگاه تفکر طراحی

 1. کاوش ایده‌های متفاوت با استفاده از ابزار و روش‌های خلاق
 2. تحقیق کاربر محور
 3. باز تعریف چالش
 4. تکنیک ایده‌پردازی
 5. کار با پرسونا
 6. Storyboarding

 

کارگاه نمونه سازی

 1. تکنیک‌های نمونه‌سازی
 2. تست کردن نمونه با کاربر
 3. شیوه‌ها مختلف ارائه‌ی نتایج

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.