مستند سازی ابزار  اعتبار سازی کارآفرینان نوپا

محسن 7 نوامبر 2014 2

بخش اول : مستند سازی تصویری

محسن مولایی نسب

اشاره :

بسیاری از کارآفرینان نوپا به دنبال ایجاد اعتبار و نشان دادن توانمندی های خود به مشتریان هستند و در این مسیر زمان زیادی را در ابتدای کار از دست میدهند زمان هایی که میتواند بسیار مهم و موثر باشند .مستند سازی یکی از ابزار های بسیار ساده است که اگر به موقع و به صورت موثر به کار گرفته شوند میتواند در راستای اعتبار سازی برای کارآفرینان نوپا مفید باشند .

image_documentation (1)

ابزار اول : مستند سازی تصویری

در روزهای ابتدایی شروع کار، کارآفرینان با مانعی با عنوان شناخخته نبودن خدمت  و یا محصولی که ارائه میکنند مواجه هستند ، مستندسازی پروژه‌ها به این افراد  کمک می‌کند  تا به مشتریان  توضیح دهند  دقیقا چه چیزی ارائه می‌کنند و این امر موجب ایجاد اعتبار برای کارآفرین میگردد.

مستند سازی به کمک عکاسان متناسب با فعالیت شما که خدمات و یا محصولات تولیدی است قابل انجام است .همچنین فیلم برداری از فعالیت ها هم میتواند در این امر به شما کمک کند . در خصوص محصولات فیزیکی میتوانید از اسکنر های سه بعدی هم بهره ببرید و با استفاده از این ابزار محصول خود را کاملا  مستند کنید .

سعي كنيد در ابتدای كار حتما كاتالوگ با كيفيتي از كارهاي خود آماده كنيد. سپس زمانی که چند کار را تکمیل کردید که به آنها افتخار می‌کنید و مستندسازی‌های باکیفیتی نیز انجام دادید، تمامی تصاویر گرفته شده و اسناد را جمع‌آوری و آنها را در یک آلبوم یا پوشه زیبا مرتب کنید. شما می‌توانید  حتی با 10 تصویر قدرتمند از نمونه کارهاي خود شروع کنید (اما فراتر از 20 نروید). سعی کنید برخی از بهترین عکس‌ها را در ابتدا قرار دهید تا اشتیاق مشتریان را برانگیخته کرده و آنها را مسحور کار خود کنید، اما چند عکس خارق‌العاده را هم برای آخر نگه دارید که ارائه کار خود را به صورتی عالی به پایان رسانده باشید. شما همچنین باید مطمئن باشید که عکس‌های دیگری نیز در اختیار دارید تا در مواردی که مشتری و ارباب رجوع شما واکنش مناسبی به عکس‌های پیش رو نشان نمی‌دهد، از آنها استفاده کنید.

فارغ از تمام این موارد، وجهه و اعتبار کاری خود را با همدلی و احساس یگانگی برای مشتریان خود بسازید. تلاش کنید قبل از ملاقات با مشتریان بالقوه خود تصاویری انتخاب کنید که آنچه را به دنبال آن می‌گردند پيدا کنند. این نوع از آینده‌نگری بلافاصله باعث می‌شود شما در ذهن او بالاتر از رقبایتان قرار بگیرید.

2 دیدگاه »

  1. mahbube abbastash 7 نوامبر 2014 در 11:26 ب.ظ -

    تشکر از مطلب خوبتون که به نکته مهمی اشاره فرمودید

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.