فرصت گردشگری تماشای پرندگان

محسن 23 مارس 2015 0
 تلوزیون پرش

تلوزیون پرش

فرصت یاب: محسن مولایی نسب

برای کسانی که عشق طبیعت گردی دارند، تجربه پرنده نگری یکی از منحصر به فردترین تجربه هایی است که می توانند در عمر سفرشان کسب کنند. تالاب های ایران  یکی از بهترین فرصت هایی است که به شما امکان میدهد از این موقعیت  ارزش آفرینی کنید.

توریست ها برای پرنده نگری ساکت و بی سر و صدا درست مثل یک درخت یا یک بوته سبز گوشه ای از یک تالاب مینشینند و پرواز پرنده های مهاجری را نگاه می کنند که سالی یکی دو بار در آن حوالی پیدایشان می شود و می توانند  رفتار طبیعی آنها را تماشا کنند. این فرصتی است که معمولا به سادگی به دست نمی آید  و توریست های طبیعت گرد هزینه های بالایی برای آن پرداخت میکنند.

پرنده‌نگری که از زیرمجموعه‌های صنعت طبیعت‌گردی است، به نسبت دیگر فعالیت‌ها آنقدر گسترده و پررونق است که برخی متخصصان از آن به عنوان صنعتی مستقل یاد می‌کنند. گردش مالی ایجاد شده بواسطه آن در برخی کشورها سالانه از مرز ده‌ها میلیون دلار می‌گذرد و این البته جدای از امکان اشتغالزایی برای هزاران نفر است. وقتی صحبت از درآمد جهانی حیات وحش به میان می‌آید، بی‌تردید تماشای پرندگان جایگاه رفیعی را به خود اختصاص می‌دهد.این ویدیو این فرصت را در شمال ایران معرفی میکند.

 

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.