فرصت های پیشنهادی برای کسب و کار 1395(4)

محسن 19 مارس 2016 0
1 روز به تعطیلات  نوروز مانده و ما در بنیاد پرش سعی خواهیم کرد تا شما را با فرصت هایی که ممکن است در سال آینده با بهره گیری از آنها بتوانید استارتاپ های موفقی را بسازید به شما معرفی کنیم . تا کنون سه فرصت معرفی شده است .امیدواریم بتوانید از این فرصت ها  کسب و کار  های موفقی را شکل بدهید .نکته قابل توجه اینکه این فرصت ها بر اساس بازار ایران طراحی شده اند .

یکی از مهمترین روش های کشف و توجه به فرصت ها مطالعه دقیق روند های بازار است که در فرصت قبل هم به انها اشاره شد. روند های بازار الگوهای کلان برای شکل دهی کسب و کار وایده را برای شما ایجاد میکنند .فرصتی که امروز معرفی میشود فرصتی است که بر مبنای رفتار جمعی نیمی از جمعیت ایران ایجاد شده است .زنان در ایران سالانه 144000 میلیارد تومان صرف لوازم مختلف آرایشی میکنند که بخش عمده ای از این رقم کالای قاچاق و اغلب با کیفییت بسیار پایین است که به سلامتی افراد نیز اسیب میرساند. یکی از مهمترین فرصت های کسب و کار های استارتاپی در این حوزه قرار دارد. البته نکته ای را فراموش نکنید شما با یک بازار 40 میلیونی زنان ایرانی و بازار 200 میلیونی زنان در خاورمیانه مواجه هستید که هر دو گروه در رتبه های اول (برای زنان عرب) و سوم برای زنان ایرانی جهان در مصرف لوازم آرایش هستند پس قطعا یک کسب و کار استارتاپی الزاما یک سایت اینترنتی و یا یک مغازه لوازم آرایش نیست چون  مهمترین خصیصه یک استارتاپ قابل گسترش  بودن و رشد سریع و غول آسای آن است .

بهترین راه برای کشف فرصت در این مسیر مشاهده دقیق و گوش دادن به داستان هایی است که این بخش از جامعه در مورد خرید لوازم آرایش و روش های استفاده از آنها و مشکلاتشان بیان میکنند. خوشبختانه در مورد شنیدن این داستان ها با مشکل مواجه نخواهید شد !!:)

نکته :

1- به قابل گسترش بودن فرصت دقت کنید

2- به نرخ رشد آن دقت کنید

3- خوب گوش کنید

4- خوب ببینید

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.