در مورد نشست شیراز

محسن 18 آوریل 2015 3

محسن مولایی نسب

طی دوهفته  آینده  و همزمان با روز شیراز  ما نشستی را در شیراز برگزار خواهیم کرد که آن را میتوان بخشی از تلاش برای ایجاد  یک محیط مناسب و پویا برای شرکت های نوپا و کسب  کارهای در حال رشد دانست .هدف ما در این نشست ایجاد فضایی برای تعامل سازنده میان کارآفرینان ،دولتمردان ، قانون گذاران ،صاحبان سرمایه و صاحبنظران دانشگاهی  برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در ایران است .ما سعی داریم تا چالش های موجود در اکوسیستم کارآفرینی ایران و منطقه را بررسی کنیم و وضعیت موجود را به تصویر بکشیم و در ادامه  تلاش خواهیم کرد تا دور نمایی از روند های پیش روی  اکوسیستم ترسیم کنیم .

نشست شیراز

نشست شیراز

فعالیت های زیادی در ایران  انجام شده است و یا در حال برگزاری است  فعالیت هایی که به جنبه های مختلفی از کارآفرینی پرداخته اند .ایران فرصت های زیادی برای رهبری و هدایت کارآفرینی در منطقه دارد ،فرصت هایی مانند اقتصاد قوی ،نیروی انسانی جوان و متخصص ،منابع طبیعی فراوان ف فرصت های کسب و کار بکر و سرمایه گذاران داخلی و خارجی .

در دو سال اخیر و با تغییر رویکرد دولت ایران فرصت های تازه ای برای همکاری های بین المللی در زمینه توسعه اکوسیستم کارآفرینی ایران ایجاد شده است که باید ازآنها بهره برد .عدم توجه به این فرصت ها منجر به  عقب ماندن ایران در مسابقه جذب سرمایه برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط و کسب و کار های دانش بنیان به عنوان موتور محرک اقتصاد نوین میشود ،مسابقه ای که رقبایی مانند ترکیه ،عربستان ، قطر و امارات متحد عربی  به شدت در حال تلاش برای ربودن گوی سبقت درآن  هستند.

امروز نخبگان ایرانی از شهر های خود به تهران و سپس به خارج از ایران مهاجرت میکنند  و این دلیلی ندارد جز عدم مساعد بودن فضای کسب و کار و پیشرفت در کشور و این به نوبه خود مقوله بیکاری را در جامعه  دامن میزند که معضلات و مشکلات بعدی را به وجود می آورد . توجه و شناخت به مسائل پیش روی نخبگان و صاحبان ایده و کسب و کار و ایجاد یک خواست عمومی برای حل این مشکلات و بهبود فضای کسب و کار منجر به ایجاد روزنه ای از امید برای این گروه میشود که در نهایت میتواند به همکاری انها برای ساختن آینده ای روشن برای ایران منجر شود .

نشست شیراز با تمرکز بر استعداد ها و توانمندی های بالقوه و بالفعل اکوسیستم کارآفرینی محلی است برای تبادل تجربیات و نظرات و سعی دارد به عنوان مرجعی علمی و عملی برای توسعه اکوسیستم فعالیت کند .با نزدیک شدن به زمان برگزاری نشست از همه شما دعوت میکنم با ما   همراه شوید .

3 دیدگاه »

 1. فاطمه 18 آوریل 2015 در 5:33 ب.ظ -

  به امید موفقیت  شما گروه پرتلاش و بهبود فضای کسب وکار برای قشر جوان و تحصیل کرده کشور…..

 2. نفر 19 آوریل 2015 در 9:55 ق.ظ -

  فضایی که به تصویر کشیدید خیلی سطح بالا و کمی دور از دسترس هست برای فرد یا بنگاه های کوچیک. شما از کسانی دعوت کردید که در بدنه آکادمیک و دولتی فعال هستن. متاسفانه توی اطلاعات همایش ردی از فرد یا افراد بدون رانت بخش خصوصی دیده نمیشه. این دسته از افراد هستن که فرصت ها رو تبدیل به سود می کنن. وگرنه در همایش شاهد همون وعده ها و سخنان تکراری خواهیم بود.

  • پرش بنیاد 22 آوریل 2015 در 10:00 ق.ظ -

   با سلام و احترام در بین مدعوین این نشست افراد کارآفرین و نو کارآفرینان هم هستند و سعی میکنیم تا جایی که مقدور باشه استقلال حفظ بشه و همون طور که میبینید در بین حامیان ما حتی یک نهاد دولتی هم حضور نداره .

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.