تسکو؛ همواره در دسترس بودن

محسن 26 دسامبر 2014 0

تسکو؛ همواره در دسترس بودن

با ارائه ساعات كاری انعطاف‌پذیر كسب و كارها می‌توانند خود را از دیگران متمایز كرده و مشتریان را با هر نوع سلیقه و سبك زندگی به سوی خود جذب كنند.

ایده

با تغییر جوامع، سبك زندگی مردم تغییر یافته و متنوع شده است. افزایش روز افزون تقاضا برای برخورداری از آزادی و حق انتخاب، بازار را در سال‌های اخیر فرا‌گرفته و این موضوع نوعی مزیت در رقابت برای شركت‌ها بوده و حاصل آن ارائه خدمات 24ساعته به مشتریان است.

واضح است كه باز بودن در طول 24 ساعت شبانه روز موجب افزایش ظرفیت فروش شما خواهد شد. اما آنچه ممكن است در این میان چندان واضح نباشد ایجاد تصوری مناسب و قانع كننده از شما در ذهن مشتریان‌تان است، اینكه نسبت به رقبای تان متفاوت بوده و مشتری‌مداری برای شما در اولویت قرار دارد.

همچنین از آنجا كه ممكن است تنها كسب و كاری باشید كه در تمام ساعات شبانه روز باز بوده و به ارائه خدمات مشغول هستید، می‌توانید مشتریانی را كه پیش از این از فروشگاه شما خرید نمی‌كردند را نیز به سوی خود جذب كنید.

مشتریان جدید ممكن است حتی در زمانی كه دیگر رقبای شما مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند نیز به فروشگاه شما مراجعه كنند.  شركت بزرگ فروشگاه‌های زنجیره‌ای بریتانیایی تسكو با استفاده از این روش به نتایج بسیار قابل قبولی دست یافته است. این شركت به‌عنوان تنها سوپرماركت زنجیره‌ای در بریتانیا با ارائه خدمات 24 ساعته نزدیك‌ترین رقبای خود را در بازار پشت سر گذاشته و توانسته خود را به‌عنوان شركت پیشرو در میان سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای مطرح كند.

این روش از سوی شركت‌های دیگر به واسطه برقراری ارتباط با مشتریانی كه سرمایه شان در دسترس بوده و برنامه روزانه آنها بسیار فشرده است نیز مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از آژانس‌های املاك در لندن خدماتی را در نیمه شب برای افرادی كه برنامه روزانه آنها فشرده و شلوغ است ارائه می‌كنند. مشتریانی را كه وقت كافی برای برنامه‌ریزی در زمان‌های مناسب جهت استفاده از خدمات شما ندارند را فراموش نكنید، بلكه از آن برای رونق كسب و كارتان در جوامع 24 ساعته فعال امروز استفاده کنید و یك كسب و كار تمام وقت و شبانه روزی باشید.

آنچه باید در عمل انجام دهیم

چنانچه تشكیلات تجاری شما از آمادگی لازم برای فعالیت 24 ساعته در طول شبانه روز برخوردار نیست می‌توانید قسمت‌هایی از آن نظیر بخش ارائه خدمات به مشتریان را به‌صورت شبانه روزی فعال كنید. با به كارگیری تعداد كمی از كاركنان و به حداقل رساندن كارهای عملیاتی خصوصا در ساعاتی كه كسب وكار شما باز بوده و خدمات ارائه می‌كند ولی مبادله چندانی انجام نمی‌شود نظیر ساعات انتهایی شب و صبح زود می‌توانید به كاهش هزینه كمك كنید.

اطمینان حاصل كنید كه مشتریان تجربه‌ای لذت‌بخش و مثبت از تعامل با تشكیلات تجاری شما داشته باشند حتی زمانی كه از حد اقل كاركنان‌تان استفاده می‌كنید. نوع تجربه و حسی كه مشتریان نسبت به كسب و كار شما پیدا می‌كنند در بازگشت آنها در آینده و انجام مبادلات بیشتر با شما تاثیر‌گذار است.

انعطاف‌پذیر باشید، برای مثال كسب و كارهای بسیاری در بریتانیا روزهای یكشنبه زودتر شروع به‌كار كرده ولی خریدوفروشی انجام نمی‌دهند و صرفا مشاهده و گشت زدن در میان آنها مجاز است تا زمانی كه قانونا اجازه خریدوفروش به آنان داده می‌شود فرا ‌رسد.  ارائه خدمات 24 ساعته می‌تواند برای شركت‌های كوچك‌تر چالش برانگیز باشد، اما با ارائه ساعات كاری متنوع و انعطاف‌پذیر می‌توان با مشتریانی كه برنامه روزانه فشرده‌ای دارند نیز هماهنگ شد.

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.