ابزار:بوم نقشه همدلی

محسن 17 جولای 2015 0

شناخت دقیق حالات  مشتری رمز موفقیت

یکی از ویژگی های کسب و کارهای موفق امروز دنیا  قدرت آنها در  ایجاد تفاهم و ارتباط موثر با انواع مشتریان است .استارتاپ های  موفق می دانند که کلید ورود به دنیای مشتری، ایجاد تفاهم و درک متقابل است.شما باید به عنوان صاحب یک کسب و کار نوپا بدانید که  مشتریانتان تلقی و برداشت خود از دنیای اطراف را به عنوان واقعیت و حقیقت جهان باور دارند و فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست.بنابراین تصورات مشتری جای واقعیت را می گیرد و نکته اینجاست که ما با ادراک مشتری سروکار داریم نه با درک شخصی خود.

همدلی (Empathy)، توانایی آگاه بودن و درک احساسات دیگران و ارزش دادن به آن تعریف می شود. شایستگی همدلی، بیان می کند که فرد تا چه حد فعالانه به دیگران گوش داده و توجه می کند. گونه ای که درک می کند دیگران چه احساسی دارند و اصلاً چرا از این احساس برخوردار هستند، و حتی درک می کند چگونه ممکن است احساسات آنها احتمالاً دچار تغییر شود.همدلی آن چیزی است که از ان در ادبیات فعلی موفقیت به EQ یا هوش هیجانی نام برده میشود .

بنابر این فرایند و مسئله همدلی (Empathy) دارای نقشی بسیار برجسته در طراحی محصول و خدمت در قالب ارزش پیشنهادی به مشتری میشود.همدلی  در حقیقت دیدن  محصول یا خدمت از چشمان مشتری است .

برای اینکه بتوانید با یک فرد همدل شوید نیاز است تا به خوبی احساسات ، تفکرات ،اعمال و گفتار  اورا درک کنید .برای این امر نیاز دارید که خوب ببینید و خوب بشنوید.ابزاری که اینجا در اختیارتان گذاشته میشود  شما را در این مسیر یاری میکند و به خوبی شما را در طراحی محصول و یا خدمتی که مشتری عاشق آن میشود یاری میکند.

دریافت ابزار بوم نقشه  همدلی 

 

پاسخی بگذارید »

شما باید وارد شوید تا بتوانید کامنت بگذارید.